آخرین مطالب

اخبار زیتون

قاچاق بودن نیمی از روغن زیتون‌های وارداتی

3127137_496

عضو شورای ملی زیتون از قاچاق بودن نیمی از روغن زیتون وارداتی به کشور خبر داد و گفت:‌ ناظران دستگاه‌های متولی بر روند واردات روغن زیتون بیشتر نظارت کنند. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نادر جلالت عضو شورای ملی زیتون، اظهار کرد: سالانه حدود ۱۵ هزار تن روغن زیتون در کشور مصرف می‌شود که حدود یک سوم آن ... ادامه مطلب »

مگس زیتون يك آفت اختصاصي زیتون

zeytoon - 006

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: مگس زیتون از آفات مهم و اختصاصي زیتون است. مهندس سعيد قنادآموز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه گيلان، در خصوص مديريت كنترل آفت مگس ميوه زيتون با بیان این مطلب که مگس زیتون(Bactrocera oleae (Olive fly از خانواده Tephritidae از آفات مهم و اختصاصي زیتون است، ... ادامه مطلب »

توزیع کارت زرد برای کنترل مگس در باغ های زیتون کشور

zeytoon - 005

یک کارشناس و تولیدکننده زیتون در رودبار گفت: مگس بالغ زیتون حدود چهار تا پنج میلیمتر طول دارد. این مگس دارای سری به رنگ زرد متمایل به قهوه ای روشن و قفسه سینه قهوه ای رنگ با سه نوار تیره موازی در جلو و یک ساختار مثلثی شکل سفید (سپرچه) در عقب است، شکم آن قهوه ای کم رنگ با سه جفت نوار ... ادامه مطلب »

زیتون سبز بخریم یا زیتون سیاه؟

zeytoon - 002

زیتون معمولا در اوایل تابستان شروع به گل دادن می كند و میوه آن كم كم ظاهر می شود  و در اواخر تابستان میوه آن به ثمر می رسد. در این هنگام زیتون سبز است و به تدریج تبدیل به بنفش و قهوه ای و سپس سیاه می شود، به طوری كه در اواخر پائیز كه موقع برداشت میوه است ... ادامه مطلب »